You are currently viewing PROGRAM CZYSTE POWIETRZE 3.0: Kompleksowe Wsparcie dla Ekologicznego Ogrzewania i Termomodernizacji – CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ?

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE 3.0: Kompleksowe Wsparcie dla Ekologicznego Ogrzewania i Termomodernizacji – CO MUSISZ O NIM WIEDZIEĆ?

Program Czyste Powietrze to inicjatywa rządowa mająca na celu poprawę jakości powietrza poprzez wspieranie polskich rodzin w wymianie starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych na nowoczesne, ekologiczne źródła ciepła. Działania programu koncentrują się na eliminacji tak zwanych „kopciuchów”, które znacząco przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza.

Jakie Działania Obejmuje Program Czyste Powietrze?

W ramach programu Czyste Powietrze, beneficjenci mogą liczyć na wsparcie w zakresie nie tylko wymiany starych kotłów, ale również kompleksowej termomodernizacji budynków. Termomodernizacja obejmuje szereg działań, takich jak poprawa izolacji cieplnej, wymiana okien i drzwi na bardziej energooszczędne modele, a także instalacja nowoczesnych systemów ogrzewania, takich jak kotły gazowe czy pompy ciepła – w tym również produkty renomowanej marki Termet.

Zwrot z programu Czyste Powietrze – ile można dostać?

Najwyższe dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze przysługuje tym, którzy zdecydują się na kompleksową termomodernizację swojego domu. Wielkość dofinansowania zależy od dochodów wnioskodawcy, przy czym maksymalne kwoty to:

  • 66 tysięcy złotych (podstawowy poziom)
  • 99 tysięcy złotych (podwyższony poziom)
  • 135 tysięcy złotych (najwyższy poziom).

Kto Może Skorzystać z Programu Czyste Powietrze?

Program jest skierowany do osób fizycznych, właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, których roczny dochód nie przekracza 135 000 zł. Z roku na rok, wraz ze wzrostem dotacji, wzrosną także progi dochodowe kwalifikujące do wsparcia.

Wraz ze wzrostem dotacji, wzrosną również progi dochodowe kwalifikujące do dopłat.

W przypadku podstawowego poziomu dofinansowania próg wyniesie 135 tys. złotych. Jeśli chodzi o podwyższony poziom dotacji – próg dochodowy dla gospodarstw wieloosobowych wzrośnie do 1894 zł, a w dla gospodarstw jednoosobowych – do 1526 zł. Natomiast najwyższy poziom dopłat można uzyskać przy dochodzie do 1090 zł na osobę (gospodarstwa wieloosobowe) oraz 1526 (gospodarstwa jednoosobowe).

Audyt energetyczny

Kluczowym elementem programu jest wykonanie audytu energetycznego, który pozwala określić najbardziej efektywne sposoby na poprawę efektywności energetycznej budynku. Program przewiduje zwrot kosztów audytu do 1200 zł.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wnioskowanie o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze jest możliwe online, za pośrednictwem profilu zaufanego, jak również osobiście w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub w wybranym urzędzie gminy. Alternatywnie, wniosek można przesłać pocztą lub kurierem.

Chcesz wziąć udział w Programie? – Firma Mikas Instalacje pomoże Ci w zgłoszeniu się do programu!

Oferujemy swoim klientom kompleksowe wsparcie w procesie ubiegania się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze. Nasi specjaliści pomogą w wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Świadczymy również kompleksowe usługi montażu, wraz z przygotowaniem i dostarczeniem wymaganej dokumentacji technicznej.

Dzięki temu cały proces będzie prosty i bardziej dostępny dla osób zainteresowanych poprawą efektywności energetycznej swoich domów.

Zgłoś się do nas!

WIĘCEJ INFROMACJIhttps://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

zdjęcie źródłohttps://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/ 

źródłohttps://www.termet.com.pl/porady-i-wiedza/

Dodaj komentarz